Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   BAŞKAN ŞAHİN: ‘’BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARINDA HER ÜYE KONUŞMA HAKKINI EN ADİL ŞEKİLDE KULLANIYOR’’

Belediye Başkanımız Semih Şahin, Belediye Meclis toplantılarında, demokrasinin en güzel örneğini sergileme gayretinde olduklarını belirterek, “Her oturumda demokrasinin en güzel örneği olan konuşma hakkını her üyeye veriyoruz.” dedi.

 

Haziran ayı belediye meclis toplantısında yaşanan gelişmeler hakkında kamuoyu ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek amacıyla bir değerlendirmede bulunan Şahin, toplantıda parti sözcüleri ve üyelerinin yaptıkları konuşma süreleri hakkında da bilgi verdi.

Açıklamasında, “Haziran ayı meclis toplantımızda Cumhuriyet Halk Partisi’ne mensup üyelerin toplam konuşma süresi 15 dakika, Adalet ve Kalkınma Partisi üyelerinin konuşma süresi 16 dakika, Milliyetçi Hareket Partisi temsilcilerinin 7 dakika ve İyi Partili üyelerin ise konuşma süresi 5 dakika olmuştur.” İfadelerine yer veren Başkan Şahin,  “Geçtiğimiz gün yapılan Haziran ayı belediye meclis toplantısında şehrimiz ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda kararlar almaya çalıştık. Gerçekleştirilen toplantıda söz isteyen bütün arkadaşlarımız konuşmalarını yaptılar. Her toplantıda, gündem maddelerini görüşmeden önce grup sözcülerimizin zaten konuşma hakkı var. Daha sonra meclis gündem maddelerini de ele alırken söz almak isteyen bütün üyelerimiz, şu ana kadar ayrım yapılmadan konuştular.Meclis ve nezaket kuralları çerçevesinde söz isteyen her üyemize söz veriyoruz. Ayrıca oluşturulan her bir komisyonda da bütün partilerden üyenin de olmasına imkan veriyoruz.  Bundan sonra da bu demokratik tavrımızı sürdürme gayretinde olacağız.” dedi.

23 Haziran 2020