Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN ‘’100. YIL KURTULUŞ FESTİVALİ’’

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşu etkinlik, konferans ve ücretsiz konserlerle kutlanacak.
Tüm yurtta coşkuyla kutlanan 30 Ağustos zafer bayramı Bilecik’te hazırlanan konferans ve konserlerle kutlanacak. Şehrin düşman işgalinden kurtuluşu ise birbirinden önemli isimlerin katılacağı konserler ile değerlendirilecek.
Etkinlikler kapsamında 2 Eylül Cuma günü saat: 21:00’de ilimiz sanatçılarından Hilal Coşgun Cumhuriyet meydanında Bileciklilerle buluşacak, 3 Eylül Cumartesi günü saat: 21:00’de ise Bilecik’in sevilen ismi Murat Durmaz, sahne alacak.
BİLECİKLİLER 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI VE KURTULUŞ ETKİNLİĞİNDE BİR YÜREK OLACAK
Bilecik’te birlik ve beraberlik tablosunun çizileceği etkinlik ile 30 Ağustos Zafer Bayramı ve kurtuluş şenliklerinde Bilecikliler bir yürek olacak, 30 Ağustos zafer bayramı coşkusu, saat: 20:00’deki fener alayı ve saat: 21:00’deki Betül Demir konseri ile devam edecek.
5 Eylül Pazartesi günü Derya Uluğ festival kapsamında sahne alırken 6 Eylül Salı günü Zeynep Bastık,  Cumhuriyet meydanında Bileciklilerle buluşacak.
7 eylül Çarşamba günü saat: 21:00’de ise Sakiler sahne alacak, aynı gün saat: 22:45’te de Yasin Keleş, Bileciklilerin kurtuluş sevincini paylaşacak.

16 Ağustos 2022