Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ÇİZDİĞİ RESİMLERDE ‘’KADINA VE ÇOCUKLARA KARŞI ŞİDDETE HAYIR’’ MESAJI VERDİ

Bilecik Belediyesi katkılarıyla ‘’Dürbünümden Senemler’’’ isimli resim sergisini açan 8 yaşındaki Zeynep Yağmur Çelik, resimlerinde kadına karşı şiddete hayır mesajı verdiğini söyledi.
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız ve yakınlarıyla birlikte resim sergisini açan Zeynep Yağmur Çelik, sergisi hakkında bilgi verdi.
‘’GELİRLERİ LÖSEV’DEKİ ÇOCUKLARIN TEDAVİSİNE BAĞIŞLAYACAĞIZ’’
10 aylıkken resim yapmaya başladığını belirten Çelik, ‘’Ben 8 yaşındayım. Çok küçük yaştan itibaren resim yapıyorum. Resim yapınca kendimi mutlu hissediyorum. Bütün resimlerimde kadınlara ve çocuklara karşı şiddetin olmaması için mesajlar veriyorum. Belediye Başkan Vekilimiz Melek Mızrak Subaşı’nı da ziyaret ettim. Kendisi resimlerimi çok beğendi. Bana destek verdiği için çok teşekkür ediyorum. Sergimden ve resimlerimden elde ettiğim geliri, Lösemili Çocuklar Vakfı’na (LÖSEV) bağışlayacağım’ dedi.
BAŞKAN YARDIMCISI YILDIZ:
‘’ZEYNEP’İ TEBRİK EDİYORUM. HER ZAMAN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ’’
Resim sergisini gezen ve çalışmalar hakkında bilgi alan Belediye Başkan Yardımcısı Yıldız, ‘’Zeynep’i tebrik ediyorum. Çok güzel resimler yapmış ve güzel mesajlar barındırıyor. Bilecik Belediyesi olarak Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ile birlikte kendisine katkı vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

16 Ağustos 2022