Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİNDEN BİSİKLET KULLANIMINI ARTIRMAK İÇİN GÜZEL BİR PROJE DAHA

Bilecik Belediyesi tarafından Yaşayan Şehir Müzesi bahçesine, bisiklet bakım ünitesi yerleştirildi.
Çevre dostu ulaşıma dikkat çekilmesi ve bisiklet kullanımının artırılması, yönünde birçok güzel uygulamayı Bilecik’e kazandıran Belediye Başkanlığı tarafından örnek bir çalışma daha yapıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) hibesi ile getirilen bisiklet bakım ünitesi Yaşayan Şehir Müzesi bahçesine monte edildi. 
‘’BİSİKLETİMİ TANIYORUM ATÖLYESİ’’ KAPSAMINDA ÇOCUKLARA EĞİTİMLER VERECEĞİZ’’
Bilecik Belediyesi Bisiklet Antrenörü Hakan Yavuz, gerçekleştirilen çalışma hakkında verdiği bilgide  ‘’İBB desteğiyle belediyemiz güzel bir çalışmayı daha hayata geçirdi’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:
‘’Şu ana kadar hem okul bahçelerinde hem de kurum bahçelerinde bisiklet park yerleri yapmıştık. Okullarda belediyemiz katkılarıyla bisiklet kullanımı hakkında yüzlerce eğitim programı hazırladık. Bisiklet bakım ünitesi projemiz de çok güzel bir çalışma. Yapılan çalışma kapsamında ayrıca  “Bisikletimi Tanıyorum Atölyesi” eğitimleri kapsamında çocuklara bisikletlerin  bakımı konularında teorik ve uygulamalı eğitimler vereceğiz. Bunun dışında vatandaşlarımız da istedikleri gün ve saatte müzemiz açık olduğunda bisiklet bakım ünitelerinden faydalanabileceklerdir. Amacımız coğrafyası zor da olsa şehrimizde bisiklet kullanımını artırarak, doğaya ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirmektir. Bu anlamda bu güzel projeyi gerçekleştirmemizde katkıları olan İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan ve Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’na çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

23 Ağustos 2022