Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek kapsamlı çalışmanın başlaması nedeniyle Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ne giden yollar, araç trafiğine kapatılarak, yaya geçişine izin verilecektir.
Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, belirtilen güzergahın araç trafiği için güvenli ve uygun olmadığı bilgisi  verilerek, şu ifadelere yer verildi:
‘’Belediye Başkanlığı tarafından 26 Ağustos Cuma günü itibariyle Şeyh Edebali Türbesi yolunda kapsamlı yol çalışması başlatılacaktır. İlimizde meydana gelen aşırı yağış nedeniyle belirtilen güzergahta oluşan çukur alanların araç trafiğini tehlikeye düşürmemesi amacıyla  Bilecik Belediyesi yönü ile diğer noktalardan, Şeyh Edebali Türbesine giden yollar araç trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlar ve ziyaretçiler Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ne yaya olarak ulaşabileceklerdir. Çalışmanın tamamlanması ile birlikte söz konusu güzergah araç trafiğine açılacaktır. Vatandaşlarımızın bilgisine sunuyoruz.’’

26 Ağustos 2022