Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  YAZ BİLİM KAMPINDA 714 ÖĞRENCİ ETKİNLİKLERE KATILDI


Bilecik Belediyesi tarafından çocukların verimli ve keyifli bir yaz tatili geçirmeleri amacıyla hazırlanan Yaz Bilim Kampında 714 öğrenci farklı etkinliklere katılma imkanı buldu.
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı’nın çocuklara yaz tatili hediyesi olan yaz bilim kampında çocuklar birbirinde eğlenceli atölye faaliyetlerine katılmanın yanı sıra eğlenceli matematik dersleri ile buluştu.
4 Temmuz ile 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen yaz bilim kampında çocuklar, akıl ve zeka oyunları, blok tabanlı kodlama kursu, bilgisayar kursu, eğlenceli matematik ve satranç kurslarında keyifli anlar yaşadı.
Kampta ayrıca Ayın evreleri, cubetto atölyesi, beebot atölyesi, canlılar dünyasına yolculuk, böceklerin dünyası, proje geliştirme atölyesi, mind robot atölyesi, küt küt kalp atölyesi, astronomi atölyesi, çıtır çıtır elektrik devresi atölyesi, geri dönüşüm malzemelerinden müzik aleti atölyeleri ile saatleri öğreniyorum adlı atölyelere katıldı.
Çocuklar ile aileleri, Uzman Eğitmenler Serpil Yılmaz ve Sevgi Akkoy’un verdiği derslerin çok verimli geçtiğini belirterek, devam etmesi isteklerini iletti.

31 Ağustos 2022