Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  KURTULUŞ FESTİVALİNDE SAHNE ALAN DERYA ULUĞ BİLECİKLİLERİ COŞTURDU

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan 100. Yıl Kurtuluş Festivali kapsamında sahne alan Derya Uluğ, Bileciklileri coşturdu.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen konseri, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç,  Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Başkan V. Melek Mızrak Subaşı konserde yaptığı konuşmada, Bilecikliler olarak anlamlı ve gururlu bir gece yaşadıklarını belirterek Derya Uluğ ve ekibine teşekkür etti.
Tüm vatandaşların kurtuluş gününü kutlayan Başkan V. Subaşı, ‘’Kurtuluş Festivalimizde Derya Uluğ sahne aldı. Kurtuluş coşkumuzu bizlerle beraber meydanları doldurarak yaşayan tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu vesileyle bizlere bu cennet vatanı armağan eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve saygıyla anıyorum’’ dedi.
Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise Bilecik’te güzel bir gece yaşadıklarını belirterek, ‘’Kurtuluşumuzun 100. Yılı kutlu olsun. Bizlere bu ülkeyi emanet eden kurtuluşumuzun yüzüncü yılını kutlamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla ve minnetle anıyorum. Konserimizin çok değerli konukları var. Hepiniz adına hoş geldiniz diyorum’’ şeklinde konuştu. 
CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç ise konuşmasında ‘’Atatürk sizlerden tek bir şey istedi. Ülkenize sahip çıkın, özgürlüğe sahip çıkın. Bir şey daha istedi. Sanatçınıza sahip çıkın dedi. Sanatçının yeri cezaevi veya hapishane değil. Sanatçının yeri sahnelerdir. Onun için geleceğinize sahip çıkın’’ ifadelerini kullandı.
TBMM Başkanvekili Haydar Akar ise konuşmasında ‘’Sizleri Gazi Meclis adına selamlıyorum’’ diyerek, ‘’Hepinizin bildiği gibi Gazi Meclisi, Atatürk’ün kurmuş olduğu meclis dünyada kurtuluş savaşını yöneten tek meclistir. Onun için çok değerlidir, çok kıymetlidir. 100. Yılınız kutlu olsun. Nice yüzyılları hep birlikte kutlayacağız. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etmiştir. Gençler daha çok özgür olmak istiyorsanız, bu ülkeye sahip çıkmak istiyorsanız, artık taşın altına elinizi daha fazla koyacaksınız ve ikinci yüzyılı sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Daha özgür ve demokratik bir ülkeye var mısınız’’ ifadelerini kullandı. 
Konuşların ardından Başkan V. Subaşı, TBMM Başkan Vekili Akar, CHP Grup Başkan Vekili Özkoç ve Milletvekili Tüzün tarafından Derya Uluğ’a, Bilecik seramiği üzerine yansıtılmış Atatürk portresi hediye edildi.
Sanatçı Derya Uluğ ise şu ana kadar almış olduğu en güzel ve anlamlı ödül olduğunu belirterek, teşekkür etti.

07 Eylül 2022