Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ, İLLER BANKASI İLE ALTYAPI PROJELERİ HAKKINDA KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

BİLECİK BELEDİYESİ, İLLER BANKASI İLE ALTYAPI PROJELERİ HAKKINDA KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Bilecik Belediyesi yapımına devam ettiği Bilecik Kanalizasyon, Yağmursuyu ve Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonu Projesi hakkında İller Bankası ile ortak bir toplantı düzenleyerek bilgilendirme sunumu yaptı.
Bilecik Belediyesi Vadipark Tesislerinde düzenlenen toplantıya Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, Başkan Yardımcıları Vedat Kazıcı, Hüseyin Yıldız ve Melih Tüfekçioğlu, Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyeleri katıldı. Proje hakkında bilgilendirme için İller Bankası Yapım ve Uygulama İşleri Şube Müdürü Esin Osmanoğlu, İller Bankası Ana Kontrolörü Zekeriya Kurt, yüklenici firma Holoğlu İnşaat adına temsilen Kürşad Yıldız ile Bilecik Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Gürkan Akyurt ve çevre mühendisi Turgay Gül hazır bulundu. 
Toplantının ana gündem maddelerini projenin başından itibaren gelinen sürecin son durumu, ek kredi talebi ve iş artışı oluşturdu. Proje hakkında ek kredi taleplerinin gerekçeleri, İller Bankası ve belediye yetkilileri tarafından yapılan sunumla katılımcılara detaylı bir şekilde açıklandı. Ayrıca yapılacak iş artışının hangi noktalarda ve ne şekilde yapılacağı açıklanan sunumla birlikte, Bahçelievler yağmursuyu hattı, Ertuğrulgazi Mahallesi kanalizasyon hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonunun projeye dahil edileceği belirtildi.

ŞEFFAF YÖNETİM TAKDİR TOPLADI

Toplantıya ev sahipliği yapan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı artan maliyetlerin proje bütçesinde sorun oluşturduğunu ve yetmediğini dile getirerek söze başladı. Başkan V. Melek Mızrak Subaşı bu toplantının yapılmasının hem proje hakkında kamuoyunu bilgilendirmek hem de görüş alışverişinde bulunmak adına güzel ve gerekli bir organizasyon olduğunu vurguladı. Bir sunum toplantısından çok karşılıklı fikir alışverişi havasında geçen toplantıya yerel basının da davet edilmesi takdir topladı. Şehir hakkında önemli konuları şeffaf bir şekilde paylaşan ve fikir alan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, katılımcılardan teşekkür aldı.

14 Ekim 2022