Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Milletimizin tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan ve aziz milletimizin bağımsızlığını ve hürriyetini tescilleyen en büyük değerimiz Cumhuriyetimizin 99. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyorum.

Cumhuriyetin önemini anlamak için Cumhuriyeti oluşturan temel değerlere bakmamız gerekmektedir. Bu değerlerin başında adalet, hukuk, birlik ve beraberlik, eşitlik, barış, dostluk ve bunun gibi birçok önemli değer vardır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her zaman olduğu gibi halkın yönetim şeklini belirlerken de Türk halkı için en uygun yönetim anlayışını seçmiş ve uygulamaya koymuştur. Bunu yaparken de Cumhuriyetin milletimiz için en iyi idare şekli olduğunu şu sözleriyle açıklamıştır. “Türk Milletinin tabiatına ve geleneklerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük iki eserinden biri olarak nitelendirdiği Cumhuriyete sahip çıkmak ve Cumhuriyetimizi korumak hepimizin özveriyle yerine getirmesi gereken bir görevdir. Cumhuriyetimize sahip çıkmak demek Cumhuriyetin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kazanımlarına sahip çıkmak demektir. Bugün en sade örnek ile kadınlar hayatın her alanında yer alabiliyor ve düşüncelerini ifade edebiliyorsa bunu Cumhuriyet ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçluyuz. Böylesine nice imkânı bizlere sunan Cumhuriyet, taviz vermeden korumamız ve yaşatmamız gereken bir değerdir.

Bu heyecan ve coşkuyla başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, tüm Bilecik halk ve ülkemizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

 

Melek MIZRAK SUBAŞI

Bilecik Belediye Başkan V.

28 Ekim 2022