Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA ÖZEL CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ TAKDİR TOPLADI

BİLECİK BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA ÖZEL CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ TAKDİR TOPLADI

Bilecik Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlediği etkinlikler Bilecik halkı tarafından takdir topladı. Şenlik otobüsü gün boyu çocuklara bayram şekeri ve hediyeler dağıtırken çocuklar için düzenlenen çocuk tiyatrosu veliler ve çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bilecik Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler ile coşkuyla kutlandı. Şenlik otobüsü şarkılar ve marşlar eşliğinde Bilecik’in tüm mahallelerini gezerek çocuklara bayram şekeri, balon, bayrak ve rüzgâr gülü dağıttı. Ardından Zübeyde Hanım ve Türkan Saylan Çocuk Sosyal Tesisleri öğrencilerinin sahnelediği Cumhuriyet Bayramı Özel Gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni aldı. Bir diğer ilgi toplayan etkinlik ise çocuklara yönelik hazırlanan Cumhuriyet Çocukları adlı çocuk tiyatrosu oldu. 15.30 ve 17.30 saatlerinde 2 seans halinde düzenlenen oyuna veliler ve çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen etkinlikte salon ağzına kadar doldu.

BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI: “ÇÜNKÜ CUMHURİYET, ÇOCUKLARIMIZI BİZDEN SONRA KORUYACAK, ONLARA SAHİP ÇIKACAK VE ONLARA BU OLANAKLARI TANIYACAK YEGANE VARLIKTIR.”

Gösteri sonunda konuşma yapan Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, “Bugün Cumhuriyet Bayramımızın 99. Yılını coşkuyla kutluyoruz. Çocuklarımıza bu muhteşem gösteri için teşekkür ediyorum. Tabi çocuklarını özveriyle yetiştiren anne ve babalara ve kreşlerimizin değerli eğitmenlerine de teşekkür etmeden geçmek istemiyorum. Çocuklarımızı gözümüzden bile sakınırken bu kazanımları Cumhuriyetimiz sayesinde elde ettiğimizi hayatın her alanında hatırlamalı ve hatırlatmalıyız. Çocuklarımızı bu bilinçle yetiştirmeli ve gelecek nesillere bu şekilde hazırlamalıyız.  Çünkü Cumhuriyet, çocuklarımızı bizden sonra koruyacak, onlara sahip çıkacak ve onlara bu olanakları tanıyacak yegane varlıktır.” İfadelerini kullandı.

Çocuklar için dolu dolu geçen Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri için Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ’ya teşekkürlerini ileten aileler ve vatandaşlar bu tür etkinliklerin devam etmesini temenni etti.

31 Ekim 2022