Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN: ‘’ALDIĞIMIZ HER BİR KARARDA HALKIMIZI DÜŞÜNÜYORUZ’’

Belediye Başkanı Semih Şahin, AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi ve Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni olan Zeki Kayadelen’in İstasyon Mahallesi mücavir alanı içinde bulunan su kuyusundaki içme suyunun kesilmesine yönelik sosyal medyadan yaptığı eleştiriler için yaptığı açıklamada; ‘’Aldığımız her bir kararda halkımızı düşünüyoruz’’ dedi.

İl Genel Meclisi üyeleri Zafer Kurnaz ve Janrat Karaahmet ile birlikte basın mensuplarına bilgi veren Başkan Şahin, ‘’Bizim su verip vermeme gibi bir derdimiz yok ve bu suyla ilgili içme suyu olduğuna dair herhangi bir tahlil yapılmamış” dedi.

 

Halkın sağlığı açısından suyla ilgili analizlerin yapılacağını söyleyen Başkan Şahin, şunları söyledi:

‘’Bizler CHP olarak insan sağlığını, halk sağlığını ön planda tutan bir partiyiz. Bizim için insan her şeyden önemlidir. Ben suyun verilmemesini söyledim çünkü bu suyla ilgili içme suyu olduğuna dair herhangi bir tahlil yapılmamış. Bu su köye götürülerek içme suyu olarak kullanılmış. Bizim su verip vermeme gibi bir derdimiz yok. Özel idare buradan su almakla ilgili gelir belediye ile protokol imzalar ardından içme suyu olarak kullanacaksa bununla ilgili analizleri bize gösterir. Şu anda bizden 3 tanker alıyorlarsa ben 30 tanker su veririm. Bu işi bilimsel yapmak lazım çünkü ben sorumluyum. İşin gereği nasıla öyle yapılsın. ’’diye konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’BİZ HALKA RAĞMEN DEĞİL HALK İLE BİRLİKTE HİZMET ÜRETİYORUZ’’

Açıklamasında ‘’Biz halka rağmen değil halk ile birlikte hizmet üretiyoruz’’ ifadelerini kullanan Başkan Şahin, ‘’Cumhur İttifakı meclis üyesi arkadaşlara şunu söylemek istiyorum. Bu şehirde yeşil alan, park yaparken nasıl engelleriz diye uğraşanlar bununla ilgili mahkemeye giden mantık şehrimize hizmet etmiyorlar diye söz etme hakkına sahip değildir. Çünkü işi gücü bırakıp ‘belediyeyi nasıl çalıştırmayız’ diye hareket eden ve var olan yapıları yıkan mantığın söz etmeye hakkı yok. Bu tartışmaları bıraksınlar, belediye Bilecik için ne yapabiliyorsa yapsın onlar bize, biz onlara destek olalım. Biz halk için, halkın yanında, güzel olan her şeyi yapmaya hazırız. Bu halkın çarşıda nefes almasına karşı çıkan siyasetçiler bizlere gölge etmesinler. Bizim kişilerle işimiz yok, yeter ki Bilecik’te güzel işler olsun.’’

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’BİR TEK SORUMA CEVAP İSTİYORUM: ŞEHİR MERKEZİNDE YEŞİL ALAN YAPILMASININ KİME NE ZARARI VAR?

Konuşmasında ‘’Bir tek soruya cevap istiyorum: Şehir merkezinde yeşil alan yapılmasının kime ne zararı var’’ ifadelerini kullanan Şahin, ‘’Yani Bilecik’te Atatürk Parkı’nın yeşil alan yapılmasının kime ne zararı var? Bunun cevabını bana versinler, niyetlerini sorgulamayayım. Belediye zarara girer diye bir dertleri de yok. Kamu zararı olursa da ben cebimden ödeyeceğim. Bu park şehrimiz ve halkımız için en elzem konudur. Nefes alacak yer yok. Her yere bir sürü  bina yapmışlar ve biz şehre nefes aldıracağız. lütfen Bilecik için yapılan çalışmalara destek olsunlar. Tarih yapanlarla anılır, yıkanlarla değil” diye konuştu.

 

08 Temmuz 2020