Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Toplumumuzun geleceğine yön veren, yetiştirdiği nesillerle yarınlarımıza ışık olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Öğretmenlerimiz, kendilerinden fedakârlık ederek en kutsal görevi yerine getiren, bir milletin aydınlık ve refah yarınlara ulaşmasını sağlayan en önemli neferlerimizdir. Bu yüzden çocuklarımıza sorgulamayı öğreten, bilimin en doğru yol olduğunu büyük bir sabır ve özveriyle gösteren öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir ulusun birlik ve beraberliğinin anahtarı, temelinde iyi öğretmenlerin elinde yetişmiş ve ülkesine fayda sağlayan nesillerdir. İşte bu yüzden öğretmenlerimize gereken değeri göstermeli ve onları el üstünde tutmalıyız. Onları yılda bir kez değil her gün hatırlamalı ve teşekkür etmeliyiz.

Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır." Mustafa Kemal ATATÜRK

 

Melek MIZRAK SUBAŞI

Bilecik Belediye Başkan V.

24 Kasım 2022