Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  ‘’BİLECİK’E DEĞER KATANLAR BULUŞMASI’’ DÜZENLENECEK

Bilecik Kent Konseyi ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde hazırlanan Bilecik’e Değer Katanlar Buluşmasında birçok değerli isim, Bileciklilerle buluşacak.

Kentlerde Yaşam Günü etkinliği kapsamında düzenlenecek buluşmada, Bilecik’e geçmiş dönemde hizmet eden isimler anılırken, şehirde iz bırakan büyükler de eserleriyle hatırlanacak.

Bilecik Kent Konseyi’nin 3. Kuruluş yıl dönüm tarihi olan 29 Kasım Salı günü saat: 19:00’da Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek programda; “Vali Bey” kitabının Yazarı Saygı Öztürk, okuyucularıyla buluşarak kitaplarını imzalayacak.

Mahalli sanatçı Kazım Kaya’nın “Bilecik’ten Ezgiler” eserinden türkülerin seslendirileceği programa ayrıca Milli Atlet Mehmet Terzi, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Eski Belediye Başkanlarından İsmail Atak, Çömlek Ustası Salim Yaşar, Eko Turizm Girişimcisi Bedriye Berber Engin de etkinliğe katılarak Bileciklilerle buluşacak.

Düzenlenecek program ile Bilecik’in tarihi ve kültürel değerleri, doğal güzellikleri, yaşam kültürü ve sosyal değerleri hakkında bilgilendirme ve tanıtımlar yapılacak.

28 Kasım 2022