Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ’NDEN 3. TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI

   Belediyemiz ve Bilecik Merkez Avcılık ve Atıcılık Kulübü iş birliğiyle 3. Turna Balığı yakalama yarışması düzenlendi.

Sakarya’dan Kütahya’ya, İstanbul’dan Eskişehir’e 100’ün üstünde doğa severin katıldığı 3. Turna Balığı yarışması ile Bilecik’in doğal güzellikleri tanıtıldı.

Pelitözü Gölpark’ta düzenlenen etkinlik için Cumartesi gecesi Bilecik’e gelerek, geceyi kamp kurarak, geçiren doğaseverler, Pazar günü gerçekleştirilen yarışmada yakaladıkları balıkları daha sonra tekrar göle bıraktı.

Çocukların da aileleriyle birlikte katıldığı etkinlikte  renkli görüntüler yaşanırken aynı zamanda  Bilecik’in doğal güzellikleri paylaşıldı.

 BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ŞAHİN:

‘’BİLECİK’İN GÜZELLİKLERİNİ DUYURMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

Etkinliğe katılarak, doğa severler ile bir araya gelen  Belediye Başkanı Semih Şahin, ‘’Bilecik’in güzelliklerini duyurmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

‘’Ben öncelikle birçok şehirden ilimize gelen konuklarımıza teşekkür ediyorum. Bilecik’in doğal güzelliklerini duyurmayı amaçladığımız bu etkinliği, pandemi nedeniyle geniş kapsamlı yapamadık. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha büyük ve festival havasında gerçekleştirilecek bir etkinlik olarak tekrar gerçekleştiririz’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Şahin, konuşmasının ardından standart limit altında olmasına rağmen dereceye giren balıkçılardan Aysel Araç, İsmail Keçeci ve Özcan Topal’a, olta takımı ve malzemelerinden oluşan ödüllerini takdim etti.

Başkan Şahin, etkinliğe katılan çocuklara da balıkçılık malzemelerinden oluşan hediyeler vererek, fotoğraf çektirdi.

Yarışmacılar da düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyeti belirterek, Başkan Şahin ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Başkan Yardımcısı Özgür Algın ve birim müdürlerinin de katıldığı etkinlik, konuklara pide ve ayran ikramı ile sona erdi.

12 Temmuz 2020