Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BORDÜR TİPİ YAĞMUR SUYU IZGARALARIYLA SU BASKINLARINDAKİ ZARAR EN AZA İNDİRİLECEK

Bilecik Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında devam eden altyapı çalışmalar ile olası su baskınları ve aşırı yağışların zararı en az seviyeye çekilmesi planlanırken, kullanılan yeni sistem ve malzemeler ile en etkili ve verimli sonuç alınması hedefleniyor.

Günümüz teknolojik imkanlarından faydalanılarak, altyapıda ana hatlarda  yenileşmeye gidilirken diğer yandan ara arterlerde bulunan eski sistem yağmur suyu hatları yerine yenileri yapılıyor.

Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında  Tevfikbey Caddesi, Dedeoğlu, Caddesi, Şerifpaşa Caddesi ve Park 2 Sokak  gibi önemli noktalarda kullanılan bordür tipi yağmur suyu ızgaraları ile su baskınları en aza indirilecek.

 

YENİ NESİL IZGARALARLA ENGELE SAHİP VATANDAŞLARIMIZIN TEKERLEKLİ SANDALYE İLE ULAŞIMI KOLAYLAŞIYOR

 

Akış hızı ve eğimin çok olduğu yerlerde su alış hacmini, normal yol üzeri ızgaraların hızından  4 kat daha fazla karşılayan sistem ile esnaf ve vatandaşlarımız ani yağışların vermiş olduğu zararlardan korunacak.

Çalışmalarda kullanılan yeni nesil ürünler ile şehrin altyapısının uzun vadede ayakta kalması sağlanacak.

Yeni nesil ızgaralarla engele sahip vatandaşlarımızın tekerlekli sandalye ile ulaşımı kolaylaşıyor.

Daha önceleri eski sistem ızgaralardaki mesafelerin genişliği tekerlekli sandalye kullanımında zorluklar çıkarıp, tekerleklerin ızgara aralıklarına sıkışmasına neden olurken, yeni sistem ızgaralarda bu sorun da çözülmüş oluyor.

 

 

17 Temmuz 2020