Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  2. HAMSİ FESTİVALİ HORON GÖSTERİLERİ VE HAMSİ İKRAMIYLA SONA ERDİ

Bilecik Belediyesi ve Bilecik Karadenizliler Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen 2. Hamsi Festivali, horon oyunları ve hamsi ikramıyla sona erdi.
3 gün boyunca Bilecik Belediyesi Kapalı Pazar’da, Bileciklilere kapılarını açık tutan 2. Hamsi Festivali’nde Karadeniz’e ait yöresel ürünler satışa sunuldu, tulum, kemençe ve horon gösterileri sunuldu.
Düzenlenen etkinliğin son gününde vatandaş ve esnafı ziyaret eden Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI:
‘’HER BİR YÖREMİZ GÜZEL TÜRKİYE’MİZİN BİR MOZAİĞİNİ OLUŞTURUYOR’’
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı; belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarıyla destek yöneticileri, kurum ve daire amirleri ve çok sayıda Bileciklinin katıldığı etkinliğe katılarak bir konuşma yaptı.
Bilecik Belediyesi olarak düzenlenen etkinliğin paydaşı olmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Başkan V. Subaşı, şunları söyledi:
‘’Belediyemiz olarak bundan sonra da bu tür festival ve etkinliklere gereken desteği vermeyi sürdüreceğiz. Bu güzel programın oluşmasında emeği olan başta dernek başkan ve üyeleri olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir atmosfer var burada. Her birimiz, güzel ülkemizin birer zengin mozaiğini oluşturuyoruz. Barış, sevgi ve saygı içinde nice böyle güzel programlarda buluşmayı temenni ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Bilecik Karadenizliler Derneği Başkanı Barış Demirci de katkıları dolayısıyla Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve katılımcılara teşekkür etti.
2. Hamsi Festivali, konuklara yaklaşık 2 ton hamsi ikramıyla sona erdi.

16 Ocak 2023