Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  MELEK BAŞKANIN KARNE HEDİYESİ ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan  Müze Akademi etkinlikleri kapsamında çocukların yarıyıl tatili keyifli ve renkli geçiyor.
Şu ana kadar binlerce çocuğun 10’a yakın aktivite ile buluştuğu Müze Akademi, çocuklar için kapılarını yarıyıl tatilinde de açtı.
Bilecik Belediyesi Yaşayan Şehir Müzesinde bir araya gelen çocuklar, uzman eğitmenler eşliğinde bir yandan Bilecik’in tarihi ve kültürel değerlerini öğrenmiş oluyor diğer yandan düzenlenen etkinliklerle keyifli bir tatil dönemi yaşıyor.
ÇOCUKLAR BİLECİK’İN TARİHİ VE KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİNİ DOKUNARAK ÖĞRENİYOR
Hazırlanan yarıyıl tatili etkinliği kapsamında Yaşayan Şehir Müzesinde ağırlanan çocuklar sırasıyla; Tuval atölyesi, gördüm duydum biliyorum etkinliği, maskeli balo etkinliği, 9000 bin yıl öncesine yolculuk aktivitesi, mandala boyama etkinliği ve ebru sanata etkinliği ile buluştu.
Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver düzenlenen etkinlikler ile çocukların Bilecik’in tarihi ve kültürel zenginliklerini dokunarak ve görerek öğrendiğini kaydetti.
Yaşayan Şehir Müzesinde tatil dışında da aktivitelerin olduğunu hatırlatan Ünver, aktivitelere katılımın çok yoğun olduğunu ve çocukların büyük mutluluk yaşadığını belirtti.

27 Ocak 2023