Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BAŞKAN V. SUBAŞI BİLECİK’TE YETİŞTİRİLEN LAVANTA ÜRÜNLERİNİ BULGARİSTAN’DA TANITTI

Bulgaristan’da 2 Nisan Pazar günü yapılacak seçimler dolayısıyla bulunan Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, gezdiği yerlerde Bilecik’e özgü hediye ve ürünleri hediye ederek, şehrimizi tanıtıyor.
Bulgaristan Sofya Büyükelçiliğini ziyaret eden Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri tarafından orta refüjlerde yetiştirilen lavanta çiçeğinden elde edilen kolonya, sabun ve lavanta yağının olduğu ürünleri hediye ederek, Bilecik’in güzelliklerini tanıttı.
Bulgaristan ziyareti hakkında sosyal medyada fotoğraf ve bilgi paylaşan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ‘’Sofya Büyükelçiliğinin tarihi binasında Büyükelçimiz Aylin Sekizkök’ü ziyaret ettim. Kendisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri ataşe olarak görev yaptığı tarihi binada bizleri çok sıcak bir şekilde ağırladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün görev yaptığı odayı, kullandığı eşyaları ve çok sevdiği portresini görmek, o havayı solumak eşsiz bir duygu. Kadın Kooperatifimizin ürettiği lavanta ve Bilecik’e özgü el dokuması peşkirleri Büyükelçimiz Aylin Hanım’a hediye ederek Bilecik’in havasını Sofya’ya taşıdık.’’ İfadelerini kullandı.

31 Mart 2023