Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ İTFAİYE ÇALIŞANLARINA DEVLET ÜSTÜN MADALYASI VERİLDİ

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde fedakarlık gösteren kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum kuruluşu gönüllü çalışanlarına, Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası verildi.
Bilecik Belediyesi İtfaiye Görevlisi Onur Kemal Sağaslan, Bilecik Belediyesi’ni temsilen katıldığı programda Devlet Üstün Fedakarlık Madalyasını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aldı.
Depremin meydana geldiği ilk saatlerden itibaren arama ve kurtarma çalışması için ekiplerin organize edildiği Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde 4 uzman arama ve kurtarma görevlisi, depremzedelere yardım için deprem bölgesinde göreve başladı.
Arama ve kurtarma çalışmaları boyunca deprem bölgesinde çalışmalarını yürüten ekiplere ek olarak Bilecik Belediyesindeki çeşitli birimlerdeki 76 kişiden oluşan gönüllü ekip de nöbet usulüyle arama kurtarma çalışmalarında yer aldı. Deprem bölgesinde ilk yardım, koordinasyon ve malzeme dağıtımı için görev alan çalışanlar, depremzedelerin acısını paylaştı.
 
BİLECİK BELEDİYESİ 33 TIRDAN OLUŞAN YARDIMLARI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRDI
Depremzedeler için tüm yurt genelinde olduğu gibi Bilecik’te de vatandaşlar, toplanan yardımlarla depremzedelerin yanında yer aldı.
Bilecik Belediyesi koordinasyonunda yapılan yardım çalışmalarında toplamda 33 TIR’dan oluşan yardımlar yanı sıra 15 bin adet ayakkabı, 7.200 adet battaniye, 6.063 adet bebek maması, bebek bezi ve bebek hijyen kolisi, 6.010 adet gıda kolisi, 6.210 adet kıyafet kolisi, 4.400 adet hijyen kolisi, 2.950 paket su, 390 adet ısıtıcı, 120 adet çadır, 80 adet yatak, 76 arama kurtarma ve gönüllü personel, 9 tır odun ve yakacak, 5 hizmet aracı, 4 adet konteyner, 1 adet seyyar ikram aracı, 1 adet jeneratör teslim edildi.

28 Nisan 2023