Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  19 MAYIS COŞKUSU FENER ALAYINDA YAŞANDI

Bilecik Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen fener alayında binlerce Bilecikli, Cumhuriyet meydanında bir araya geldi.
Ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle yürüyen vatandaşlar, bayramın coşkusunu birlikte yaşadı.
Fener alayına; Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukcu, belediye başkan yardımcıları, il genel ve belediye meclis üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.
KALABALIK HEP BİRLİKTE ANDIMIZI OKUDU
Fener alayı sonrasında Cumhuriyet meydanında tekrar bir araya gelen binlerce Bilecik’li hep birlikte andımızı okudu.
Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, ‘’19 Mayıs’ımız kutlu olsun.’’ İfadelerini kullanarak,  ‘’Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Umuyorum ki önümüzdeki Pazar gününden sonra bayramlarımızı çok daha güçlü ve büyük coşkuyla kutlayacağız. Herkesin bayramını kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.
Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ise yaptığı konuşmada, vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. ‘’28 Mayıs’tan sonra milli bayramları bayram gibi kutlamanın mutluluğunu ve onurunu hep birlikte yaşayacağız. Artık bu ülkede hizbullahçıların mecliste olmadığı, olamadığı, günleri, ayları ve yılları birlikte yaşayacağız. Meclise hizbullahçıları sokanlar utansın. Kısa bir süre önce hep birlikte bir seçim gerçekleştirdik. Bu seçim bitti, yeni bir seçim gerçekleştireceğiz. 28 Mayıs seçimi sadece Millet İttifakı’nın bileşenlerinin katılacağı bir seçim değil. 28 Mayıs, 86 milyon ülke insanının seçimi. Bu seçimde her birimiz öncelikle çocuklarımız için, torunlarımız için bu mücadeleyi el ele vereceğiz. Bu seçimde vereceğiniz katkıdan dolayı şimdiden teşekkür ediyor, bayramınızı kutluyorum’’ dedi.

23 Mayıs 2023