Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI, BAŞKAN V. SUBAŞI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

 

Bilecik Belediyesi haziran ayı meclis toplantısı, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, başkanlığında yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlanırken, Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve Belediye Başkan Yardımcısı Gürkan Akyurt, ilimizde meydana gelen aşırı yağışlar sonrasında Bilecik Belediyesi tarafından yapılan sosyal yardımlar ve çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 18. maddesinin (p) bendine istinaden Eskişehir Tepebaşı Belediyesi il Belediyesi arasında Kardeş Kent İlişkisi kurulması ve Kardeş Kent protokolü imzalamak üzere Belediye Başkan Vekiline yetki verilmesi konusunun görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.

Toplantıda ayrıca  5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 75. maddesine istinaden Belediyemizden ortak hizmet projesi işbirliği talebinde bulunan Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği ile 3 yıl süreli ortak hizmet projesi işbirliği protokolü yapılması ve protokol yapmak üzere Belediye Başkan Vekiline yetki verilmesi konusunun görüşülerek karara bağlandı.

  5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1. fıkrasının (f) bendine istinaden yabancı uyrukluların nikâh işlemleri için ücret belirlenmesi konusu görüşülmek üzere Ücret ve Tarife Komisyonuna havale edildi.

Toplantıda görüşülen bir diğer maddde ise Bilecik Belediye Meclisinin 08.12.2022 tarih ve 152 sayılı kararının 61. Maddesinin üstyapı onarım ücret bedeli olarak değiştirilerek ücretinin belirlenmesi konusunun 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin 1. Fıkrasının (f) bendine istinaden görüşülmesi konusu detaylı olarak ele alınması amacıyla Ücret ve Tarife Komisyonuna sevkedilirken,  5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin 1. fıkrasının (c) bendine istinaden Bilecik İli, Merkez İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, 590 Ada 1 Parsele İlişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği yapılması konusunun görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi.

 

06 Haziran 2023