Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ +1 MUTLULUK SOSYAL TESİSİ VATANDAŞLARA HİZMET İÇİN KAPILARINI AÇTI

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan sosyal proje kapsamında açılan +1 Mutluluk Sosyal Tesisinde down sendromlu bireyler istihdam ediliyor.
Şu ana kadar sosyal belediyecilikte birbirinden önemli çalışmayı uygulamaya koyan Bilecik Belediyesi, Milli Egemenlik Parkı yanında yer alan çay bahçesinde gerekli düzenleme ve yenileme çalışmalarını tamamlayarak, vatandaşların hizmetine sundu.
Down sendromlular için +1 mutluluk sloganıyla hazırlanan proje kapsamında down sendromlu bireyler hazırlanan sosyal tesiste, vatandaşlara hizmet verecek.
BELEDİYE BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI:
‘’BENİM İÇİN EN ÖZEL VE EN ÖNEMLİ AÇILIŞ’’
Gerçekleştirilen açılış programında konuşan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı kendisinin açmış olduğu en özel ve en önemli açılış olduğunu belirterek, şunları söyledi:
‘’ Bu tesisimizin kuruluş nedenleri özel çocuklarımızın iş ve el becerilerini geliştirmek, sosyal yaşama entegre olmalarını sağlamak ve aslında en önemlisi onları anlayabilmemizi sağlayabilmektir. Bu tür tesis ve projeleri; toplumumuzun eğitimsizlik ve bilgi eksikliği ile oluşturduğu kolektif ön yargılarına karşı bizlerin kurması gereken kolektif bilinç ve anlayışın sahaya yansıyabileceği en güzel ve verimli bir alan olarak görmekteyiz. İşte bu yüzden burada özel çocuklarımızla konuşacak, onların hikayelerini dinleyecek, onların hayat boyu kalp ve yüzlerinde taşıdıkları “+1” fazladan mutluluğa ortak olacağız.’’
BAŞKAN V. SUBAŞI TÜM BİLECİKLİLERİ +1 MUTLULUK TESİSLERİNE DAVET ETTİ

Açılışı yapılan tesisin tüm Bileciklilerin olduğunun altını çizen Başkan V. Subaşı, ‘’Karşımda yüreği kocaman o güzel çocuklar, yanlarında o güzel çocuklara ömürlerini adayan anne ve babalar varken, duygulanmamak, gururlanmamak imkânsız. Kendi hayatlarından alıp çocuklarına vakfeden ailelere ve en az o aileler kadar çocuklarımıza emek harcayan, her zaman yanlarında olan ve hayatlarında her zaman önemli bir rol model olan öğretmenlerimize, eğitmenlerimize ve gönüllü vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Ne kadar anlatsam ne kadar konuşsam da içimdeki mutluluğu tarif etmem inanın çok zor.  Bu tesis çocuklarımızın, annelerimizin, babalarımızın, abiler ablaların, kısaca bu tesis hepimizin yani Bilecik’in’’ ifadelerini kullandı.
Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği Başkanı Aslıhan Volkan, çok mutlu ve anlamlı bir anı yaşadıklarını belirterek, katkıları dolayısıyla Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti.
Açılışı yapılan tesiste dezavantajlı bireylerin çalışarak, sosyal hayata dahil olacaklarını kaydeden Volkan, ‘’Sağ olsunlar Belediye Başkanımız ve belediyemiz çalışanları tam da istediğimiz şekilde bir ortamı bizlere sundular. Belediye meclis üyelerine de mecliste dile getirdiğimiz taleplere yaptıkları katkılar dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Bilecik’te engelleri bir bir aşmaya devam ediyoruz. Açılışta emeği olan tüm paydaşlara teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Açılış sonrası Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve Bieyder Başkanı Volkan, iki kurum arasında birçok alanda işbirliğini öngören protokolü imzaladı.
Açılışta dezavantajlı bireyler, vatandaşlara çay ve limonata ikram ederek, hatıra fotoğrafları çektirdi.

22 Haziran 2023