Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  TARİHİMİZE SAYGI DÜŞÜNCESİYLE GERÇEKLEŞTİRİLEN PROJE KAPSAMINDA HAZIRLANAN OTOPARK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNULDU

 Belediyemiz tarafından ‘’Tarihimize Saygı’’ düşüncesi doğrultusunda tarihi belediye binası önünde gerçekleştirilen çalışma sonucu hazırlanan otopark, vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

Atıl alanlarda yapılan kapsamlı düzenleme ve peyzaj çalışmaları ile hazırlanan otoparkın açılışı gerçekleştirildi.

Açılış programına Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukçu, İyi Parti İl Başkanı Halil Şahin, İlçe Başkanı Serdar Demirkapı ve partililer, belediye ve il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri, ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’SADECE OTOPARK AÇILIŞI DEĞİL, TARİHİ BİNAMIZA VE TARİHİMİZE SAYGI İÇİN BİR ARAYA GELDİK’’
 

Belediye Başkanı Semih Şahin, programda yaptığı konuşmada, gerçekleştirilen çalışmanın sadece bir otopark açılışı olmadığı ve tarihi bina ile tarihimize saygının bir gereği olduğunu kaydetti.

 

Belediye Başkanlığı ve İl Müze Müdürlüğü işbirliğinde mevcut belediye binası yanındaki atıl alanda gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda vatandaşlarımızın otopark ihtiyacını giderdiklerini kaydeden Başkan Şahin, şunları söyledi:

‘’Elbette ki vatandaşlarımızın faydasına olan her türlü çalışmanın açılışı olabilir. Ancak bizler burada sadece bir otoparkın açılışını yapmıyoruz. Tarihimize saygının bir gereği olarak belediye binasının daha uzun ömürlü olması ve korunması için gerçekleştirdiğimiz bir çalışmanın açılışını yapıyoruz. Bilecik Belediyesi olarak, göreve geldiğimizde böyle tarihi bir binanın çok daha iyi korunması gerektiğini düşünerek, Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'ne projemizi sunduk ve onayını aldığımız proje doğrultusunda burada bir düzenlemede bulunduk. Böylece hem belediyemize gelen vatandaşlarımızın otopark ihtiyacını karşıladık hem de tarihi belediye binasının daha çok korunmasını sağladık’’ Dedi.

‘’ARAÇ EGZOZLARINDAN ÇIKAN GAZLAR TARİHİ BİNALARA ZARAR VERMEKTEDİR’’

 

Araç gazlarından çıkan egzoz gazlarının tarihi binalara zarar verdiğini ve böylesine tarihi bir yapınıp çevresinde araç olmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin, ‘’Daha önce de birçok restorasyon çalışmasında yer aldığım için bu tür binaların daha çok korunması gerektiği ve araç egzozlarından çıkan gazın bina cephelerine zarar verdiğini biliyorum. Bundan dolayı gerçekleştirdiğimiz bu proje ile buradaki atıl alanları halkımızın hizmetine sunduk.’’ Dedi.

MİLLETVEKİLİ TÜZÜN’DEN BAŞKAN ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

 

Milletvekili Yaşar Tüzün ise konuşmasında tarihe saygı düşüncesiyle gerçekleştirilen çalışmanın önemine değinerek, projenin gerçekleştirilmesinde emeği olan Belediye Başkan Semih Şahin, belediye meclisi üyeleri ve çalışanlara teşekkür etti.

Gerçekleştirilen açılışın sadece bir otopark açılışı olmadığına dikkat çeken Milletvekili Tüzün, şunları söyledi: ‘’Bugün bu hizmet binasının aslında tam da sosyal demokrat belediyeciliğin temsilcisi konumunda olan Millet İttifakını kazanmasından daha önce bu anlayışı ortaya koyan 1999 yılındaki Cumhuriyet Halk Partili belediye döneminde tahsis edilen ve restorasyon ile proje aşamasında başka siyasi iktidara nasip olan bir hizmet binasının açılışı anlamına da geliyor. Böylesine tarihi ve kültürel bir özelliği olan ve 120 yaşında olan bir binanın önümüzdeki kuşaklara da aktarılması anlamında çok önemli gördüğüm bu eser dolayısıyla Belediye Başkanımız Semih Şahin ve ekibine çok teşekkür ediyorum.  Bugünkü bu toplantı sadece bu otopark açılışı anlamında değildir. Bu otoparkın açılışı aynı zamanda bu tarihi binanın da korunması ve kollanması anlamını taşımaktadır. Onun için bu çalışmada emeği geçenlere tekrar teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından otoparkın açılışı gerçekleştirildi.

 

18 Ağustos 2020