Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ TARIMA VE ÇİFTÇİYE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

BİLECİK BELEDİYESİ TARIMA VE ÇİFTÇİYE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

 

Bilecik Belediyesi tarım ve çiftçiye verdiği destek ile tarımsal üretime can suyu olmaya devam ederken çiftçiden de tam not almayı sürdürüyor.

 

Bilecik Belediyesi tarımsal üretime destek olmak adına hem merkez hem de merkeze bağlı köylerde tohum ve fide dağıtımlarını geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleştirmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi destekleriyle yürütülen projede çiftçilere yaklaşık 180 Bin fide ve tohum dağıtılmıştı. Dağıtılan fide ve tohumların hasadına bizzat katılan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, mahsulleri topraktan bizzat kendi elleriyle topladı. Deresakarı köyünde yapılan hasatta domates, patlıcan ve biber mahsulleri toplandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan V. Melek Mızrak Subaşı; “İlkbaharda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle dağıttığımız 180 bin fidemizin hasadını milletimizin efendisi köylü çiftçilerimizle yaptık. Ülkemizi tarımsal anlamda hak ettiği yere ulaştırana kadar çiftçiye desteğimiz her alanda devam edecek.” İfadelerini kullandı.

 

Yapılan fide desteğinin oldukça faydalı olduğunu belirten çiftçi ve köylüler Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve Bilecik Belediyesine teşekkürlerini iletti.

04 Ağustos 2023