Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK  İLE TEPEBAŞI KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR

BİLECİK  İLE TEPEBAŞI KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR
 
 
Bilecik Belediyesi ile Tepebaşı Belediyeleri arasında imzalanan protokol ile her iki şehir belediyesi kardeş belediye oldu.

Şehirler ile kardeşlik ilişkileri kurarak sosyal ve kültürel konuların yanı sıra belediyecilik çalışmaları üzerine fayda sağlayacak çalışmalar amacıyla imzalanan protokol, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ile Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı tarafından imzalandı.
TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ATAÇ:
“YAKIN İLİŞKİLERİMİZ İLE BELEDİYECİLİK ANLAYIŞIMIZ DEVAM EDECEK”
Protokol sonrası konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Uzun zamandır Bilecik ile Eskişehir’in kardeş şehir olması en büyük dileğimizdi. Çünkü Tepebaşı bölgesinde Eskişehir dışından en çok yaşayan insanlarımız Bilecikli. Çok güzel ilişkilerimiz var. Bugün bunu Melek Başkanımızla taçlandırdık. Zaten kardeş şehir gibiydik ama protokolümüz yoktu. Bugün bu protokol ile işin bir ciddiyeti oldu. Bundan sonra daha yakın ilişkilerle belediyecilik anlayışımız devam edecek. Melek Başkanımıza biz her zaman destek verdik. Onun gerçekten belediye başkanı olmasını da çok arzu etmiştik. Diliyoruz bundan sonra daha rahat hareket edecek ve Bilecik’e daha faydalı olacağını düşünüyorum ve inanıyorum. Bu çalışmasında da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
BELEDİYE BAŞKAN V. MELEK MIZRAK SUBAŞI:
TEPEBAŞI BELEDİYESİNİN GÜZEL ÇALIŞMALARINI YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ’’
 
 Kardeş belediye olmaktan memnuniyet ve mutluluk duyduğunu ifade eden Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Tepebaşı Belediyesinin güzel çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, “Ahmet Başkanımız önümüzde çok güzel bir önder. Belediye başkanlığı tecrübesiyle yaptığı etkinlikler ile her zaman önümüzde güzel bir liderlik örneği sergiliyor. Her zaman da bizlere olan dostluğu, bakış açısı, belediyenin katkıları bugün bu protokol ile taçlandırıldı. Çok teşekkür ediyorum. Burada birçok Bilecikli hemşehrimiz var, çok kıymetliler. Bilecik’te de çok Eskişehirli var. Artık onlara da hemşehrimiz diyoruz. Zaten bir arada aynı kültürü paylaşıyoruz. Tepebaşı’nın yanımızda olması biz Bileciklilere güven veriyor. Her zaman desteğini hissettiğimiz Tepebaşı Belediyesi ile protokol olması, kardeş şehir olmamız memnuniyet verici. Teşekkür ediyorum, güzel işlere imza atmak nasip olsun” dedi.

13 Eylül 2023