Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ GÜZEL MARKET AÇILDI OYUNCAKTAN GİYSİYE, MOBİLYADAN BEYAZ EŞYAYA YÜZLERCE ÜRÜN İHTİYAÇ SAHİPLERİYLE BULUŞACAK

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan proje kapsamında açılan Güzel Market Dayanışma Mağazasının açılışı yapıldı.

Sosyal belediyecilikte birçok güzel çalışmayı uygulamaya koyan Bilecik Belediyesi, vatandaşlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekişmesini sağlayacak Güzel Market’i, vatandaşların hizmetine sundu.

Oyuncaktan giysiye, mobilyadan beyaz eşyaya yüzlerce ürünün ihtiyaç sahipleriyle buluşacağı Güzel Market Dayanışma Mağazasının açılış programına, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar, İlçe Başkanı Berna Pamukçu, İyi Parti İl Başkanı Halil Şahin, İlçe Başkanı Serdar Demirkapı, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, belediye başkan yardımcıları, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN ŞAHİN:

‘’BİLECİK BELEDİYESİ VEREN EL İLE ALAN EL ARASINDA KÖPRÜ OLACAK’’

Belediye Başkanı Semih Şahin, açılışta yaptığı konuşmada açılışı yapılan Güzel Market Dayanışma Mağazasının insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmaya olan katkısına değindi.

Bilecik Belediyesi olarak Bilecik’te daha güzel çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

‘’Öncelikle Güzel Market’in şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bilecik Belediyesi olarak insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştirecek güzel bir çalışmayı gerçekleştirdik. Belediye Başkanlığı olarak bizler sadece buraya elindeki ürünü getiren vatandaşlarımız ile ihtiyaç sahibi hemşehrilerimiz arasında köprü vazifesi göreceğiz.’’

‘’ÇOCUKLARIMIZI GÜZEL MARKETTEKİ OYUNCAKLARLA GÜLÜMSETECEĞİZ’’

Bilecik Belediyesi Güzel Market’te en çok beğendiği ve önem verdiği bölümün, çocuklar için hazırlanan oyuncak bölümü olduğunu kaydeden Başkan Şahin, ‘’Ben en çok çocuklar adına sevindim. Çünkü bu projemizle Bilecik’te hiçbir çocuk oyuncaksız kalmayacak. Bu anlamda vatandaşlarımızın Güzel Market’e katkı vermeye davet ediyorum’’ dedi.

MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN:

‘’BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİZİ GÜZEL MARKET’TE KATKI VERMEYE DAVET EDİYORUM’’

 

 

 

Milletvekili Yaşar Tüzün ise yaptığı konuşmada, açılışı yapılan Güzel Market’in insanlar arasındaki sevgi, yardımlaşma ve dayanışma duygularının pekişmesine çok büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

Başlatılan uygulamadan duyduğu memnuniyeti ifade eden Tüzün, katkıları dolayısıyla Belediye Başkanı Semih Şahin ve bütün emeği geçenlere teşekkür ederek, ‘’Ben de ilimizde böyle güzel bir çalışmanın gerçekleştirilmesinden dolayı son derece memnun oldum. Bilecik, her alanda büyüyor ve gelişiyor. Bu büyüme ve gelişmeye katkıları dolayısıyla Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten de çok önemli ve güzel bir çalışma. Onun için bütün hemşehrilerimizin evlerinde ve iş yerlerinde kullanmadıkları ürünleri buraya getirerek, ihtiyaç sahipleri ile paylaşmaya davet ediyorum’’ dedi.

Konuşmaların ardından Güzel Market Dayanışma Mağazasının açılışı gerçekleştirilirken, çocuklar istedikleri oyuncakları aldıkları için büyük sevinç yaşadı.

 Güzel Market Dayanışma Mağazası’na yapılan başvurular sonucunda ürünler, ihtiyaç sahibi ailelere teslim edilecek.

20 Ağustos 2020