Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİNİN ÜRETTİĞİ MAMALAR CAN DOSTLARIMIZ İÇİN DAĞITILIYOR


Bilecik Belediyesi tarafından başlatılan proje ile ev, lokanta, fabrika ve benzeri alanlardan toplanan atık yiyecek ve ekmekler, sokak hayvanları için mama oluyor.
Sokak hayvanları için anlamlı çalışmalara imza atan Bilecik Belediyesi, örnek bir çalışmayı daha uygulamaya koyarken üretilen mamaları, Atatürk Parkı’nda sokak hayvanlarına verilmek üzere  vatandaşlara dağıttı.
 
BELEDİYE BAŞKAN V. SUBAŞI:

‘SOKAK HAYVANLARI İÇİN GÜZEL ÇALIŞMALARIMIZIN DEVAMI GELECEK’’
Başlatılan uygulama hakkında kısa bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, ‘’Can dostlarımız için çok güzel ve anlamlı bir çalışma başlattık’’ ifadelerini kullanarak şunları söyledi:
‘’Bilecik Belediyesi olarak kendi ekip arkadaşlarımızın gayretleriyle örnek bir uygulamayı geçtiğimiz aylarda başlattık. Başta ev, lokanta, fabrika ve benzeri alanlardan toplanan atık yiyecek ve ekmekleri, sokak hayvanları için mamaya dönüştürüyoruz. Bu projeyle belediyemiz bütçesine katkı sağlamanın yanı sıra israfı önlemiş oluyoruz. Hayvanseverlerimiz bizden almış oldukları bu mamaları can dostlarımıza gönül rahatlığıyla verebilecek. Burada aynı zamanda mamaların içeriğini bizler belirlemiş olacağız.   Böylece hem barınağımızdaki hayvanlarımız hem de bütün ilimizdeki hayvanlarımızı beslemiş olacağız. Aynı zamanda lokanta, fabrika ve benzeri noktalardaki yemek atıklarını ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırmış olacağız.’’ Dedi.
  dostlarımıza güvenli bir yiyecek hazırlamış olacağız. 4. Aydan itibaren de Bilecik Belediyesi tasarruf yapmış olacağız. Bu proje ile can dostlarımız mutlu, bizler mutlu ve sizler de son derece güzel bir uygulamayı başlatmış olduğunuz için mutlu olacaksınız. Bu anlamlı projede bizlerle paydaş olduğunuz için çok teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.
Vatandaşlar da gerçekleştirilen uygulamadan duydukları memnuniyeti belirterek, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

18 Eylül 2023