Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
   AVRUPA HAREKETLİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERLE DEĞERLENDİRİLECEK

  Belediyemiz tarafından hazırlanan program kapsamında 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftasında ‘Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’’ temasıyla değerlendirilecek.

Kentlileri ve belediyeleri harekete geçmeye ve sürdürülebilir ulaşımı desteklemeye yönelik Avrupa’nın ve dünyanın birçok noktasında düzenlenecek olan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri, Bilecik’te de salgınla mücadele kapsamında belirlenen kurallar çerçevesinde gerçekleştirilecek.

 

KURUMUMUZA YÜRÜYEREK GİDİYORUZ

Hazırlanan program kapsamında ‘’Kurumumuza Yürüyerek Gidiyoruz’’ adlı etkinlik gerçekleştirilecek. Program kapsamında kamu kurum ve kuruluşlar, STK’lar ile özel sektör çalışanları, işlerine yürüyerek ulaşım sağlayacak. 22 Eylül Salı günü saat 07:30-08:00 arasında Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen vatandaşlar, yapılan egzersizler sonrası iş yerlerine yürüyerek gidecekler.

 

OTOMOBİLSİZ GÜN

Program kapsamında ayrıca ‘’Otomobilsiz Gün Etkinliği’’ düzenlenecek. Aynı gün 14:00 ile 16:00 saatleri arasında Cumhuriyet Caddesi Adliye binası önü ile, Ali Rıza Özkay Caddesi başlangıcı arası kısmı trafiğe kapatılarak, hareketlilik konusunda farkındalık oluşturulacak.

 

BİSİKLET TURU

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenecek bir diğer program ise Bisiklet Turu etkinliği olacak. Program kapsamında Bilecik Belediye bahçesinde bir araya gelecek olan bisikletliler Cumhuriyet Meydanına kadar bisikletleriyle ulaşım sağlayacak.

 

HAYDİ BİRLİKTE SÜRELİM

Program kapsamında son etkinlik ise Tandem bisiklet ile ‘’Haydi Birlikte Sürelim’’ etkinliği olacak. 16:00 ile 17:30 saatleri arasında düzenlenecek etkinlik Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen bisiklet severlerin katılımı ile gerçekleştirilecek.

İnsan ve çevre sağlığına dikkatleri çekmek ve engelli bireylerin sosyalleşmesi için bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 22 Eylül Salı günü düzenlenecek etkinliğe bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz.

 

21 Eylül 2020