Yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.
  BİLECİK BELEDİYESİ SAĞLIKLI YAŞAMI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Bisiklet kullanımını artırmak ve çevrenin korunmasına yönelik birçok güzel çalışmayı gerçekleştiren Bilecik Belediyesi, şehrin değişik noktalarına 11 adet bisiklet park yeri daha kazandırdı.

Geçtiğimiz yıl itibariyle başta okul ve kurum bahçeleri olmak üzere birçok noktayı, bisiklet park yeri ünitesi ile buluşturan Bilecik Belediyesi, enerji yönetim sisteminin verimliliğini artırmak, sürdürülebilir ulaşımın sağlanmasını ve sıfır emisyonlu ulaşımın yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi koordinatörlüğünde resmi kurum, park-bahçe, sokak, market, kafe önlerine, kapalı pazar yeri ve şehir otogarına bisiklet park yeri ünitelerini monte edilerek, bisiklet kullanımının artırılması amaçlanıyor.

Üretimi, Fen İşleri Müdürlüğü Atölye Amirliği tarafından gerçekleştirilen ikinci etap bisiklet park yerlerinin yapımına, katkı veren ilimiz firmalarından Dindar Yapı’ya teşekkür ediyoruz.

Bilecik Belediyesi tarafından son bir yıl içinde, yönetmeliğe uygun şekilde 29 adet bisiklet park yeri şehrimize kazandırılarak, vatandaşlarımızın kullanımına sunuldu.

  

30 Eylül 2020